Zalety inwestowania w nieruchomości

Zakup nieruchomości jako inwestycja

W dzisiejszych czasach inwestowanie w nieruchomości to jedna z najlepszych form zarobku. Nie tylko opiera się na pasywnych zyskach, ale także cechuje się ogromną stabilnością. Na przestrzeni około 60 lat (od II Wojny Światowej) ceny obiektów charakteryzuje regularny wzrost. Popyt na rynku pierwotnym jest nadzwyczaj duży. W 2018 roku deweloperzy oddali około 111,6 tys. mieszkań do użytku, czyli więcej o 6,2% niż w 2017 roku. Z tego względu warto rozważyć inwestowanie w nieruchomości. Jak to wygląda w praktyce? 

Inwestowanie w nieruchomości – w czym tkwi jego fenomen? 

Inwestowanie w nieruchomości najlepiej się sprawdza w przypadku zakupu mieszkania na wynajem. Coraz więcej osób kusi czerpanie zysków nie tylko z samych czynszów, ale także z potencjalnego wzrostu wartości nieruchomości. Dlatego właśnie klienci firm deweloperskich, takich jak Planet-Bud Development Sp. z o.o., inwestują w nieruchomości nieustannie – w ocenie ekspertów jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Trzeba oczywiście pamiętać, że działania tego typu również wiążą się z ryzykiem. Dlatego istotne jest, by skalkulować koszty. Oprócz wiedzy i intuicji, nadzwyczaj pomocne bywają profesjonalne kalkulatory dostępne w Internecie. 

Tak więc inwestycja w nieruchomości to długoterminowy proces.

Jakie są jej zalety?

  • Pasywny dochód – wynajem mieszkań wiąże się ze stabilnym zarobkiem. Comiesięczne wpływy na konto nie wymagają zaangażowania i czasochłonnych działań ze strony inwestora. 
  • Bezpieczny kapitał – nie można zapomnieć, że nieruchomości są przedmiotami fizycznymi, a nie wirtualnymi. Wartość nieruchomości nie  jest podatna na pulsacyjne skoki oraz spekulacje – jak na przykład indeksy giełdowe. Szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy przez koronowirusa ogromnie spadają. Tacy inwestorzy żyją w niepewności i strachu – Euro Stoxx 50 spadł koło 10 marca o 8,42 proc., niemiecki DAX o 7,94 proc., brytyjski FTSE 100 stracił 7,25 proc, zaś warszawski WIG obniżył się o ponad 7,3 proc. Inwestycja w nieruchomości jest cały czas stabilna i nic nie jest w stanie zachwiać jej pozycją ( stan na 16.03.2020)
  • Prawie zerowe ryzyko utraty kapitału – możliwość spadku do zera wartości nieruchomości jest praktycznie nierealna. Ponadto dodatkowe ubezpieczenie mieszkania od takiej ewentualności to kolejny środek zapobiegawczy.
  • Zabezpieczenie na przyszłość – inwestor przez długie lata czerpie pasywny dochód. Po czasie może bez obaw sprzedać mieszkanie i zwiększyć poziom kapitału. Dla wielu inwestycja w nieruchomość  realizowana jest z myślą o dzieciach czy wnukach.
  • Płynność – bardzo rzadko się zdarza, by inwestor nie mógł znaleźć najemców. Rodziny, single, przedsiębiorcy… potencjalnych klientów jest mnóstwo.

Flipping – jedna z najlepszych inwestycji przyszłości 

Coraz popularniejszy jest też flipping – zwany house flippingiem czy po prostu flipem. Opiera się on na kupnie mieszkań, remoncie i jego odsprzedaży – ze zwielokrotnionym zyskiem. Polscy przedsiębiorcy osiągają dzięki niemu od kilku do nawet kilkudziesięciu procent zysku rocznie.

Flipping to nie zwykły handel gotowym produktem. Najpierw inwestor przygotowuje lokum odpowiednio, by jego wartość była jeszcze większa. Nierzadko takie osoby nazywa się granatnikami. Kiedy dokonają zakupu, „wpadają” do mieszkania i robią w nim rewolucje – jak po wybuchu granatu. W dzisiejszych czasach jednak najbardziej opłaca się inwestycja w mieszkanie bezpośrednio od dewelopera – już w pierwszej fazie budowy. Dzięki temu można nabyć dowolny lokal, kierując się jego wyposażeniem, usytuowaniem i dodatkowymi udogodnieniami. Ponadto na wczesnym etapie budowy można zaingerować również w układ samego mieszkania. W ten sposób inwestor jeszcze bardziej zwielokrotnia zyski. 

W jaką nieruchomość warto zainwestować? 

Obecnie inwestorzy stawiają na nieruchomości pod dużymi miastami – na przykład pod Poznaniem. Godne polecenia są miejscowości Zalasewo i Gruszczyn. Nie chodzi tylko o korzystne ceny za m2, ale także potencjalnych wynajmujących. Należą do nich przedsiębiorcy, rodziny i młode pary, pracownicy okolicznych firm oraz fabryk,  a nie niestabilni studenci. 

Na przykład Zalasewo to dynamicznie rozwijająca się miejscowość, położona w województwie wielkopolskim, w gminie Swarzędz. Usytuowana tylko 2 km od granicy z Poznaniem, znajduje się blisko autostrady A2. Znakomicie rozwinięta komunikacja autobusowa (przystanek linii 55 MPK Poznań oraz linii 499 SKA) ułatwi życie niezmotoryzowanym.

W Zalasewie znajdują się tereny zieleni, obiekty sportowe oraz szlaki piesze i rowerowe. Rodzice docenią również bliskość szkół podstawowych, przedszkoli oraz żłobków. W dodatku w okolicy jest bogate zaplecze handlowe i usługowe oraz fabryka VW, która szuka pracowników. 

Druga kwestia dotyczy metrażu. Bardzo opłacalna jest inwestycja w nieruchomości o powierzchni ok. 50m2. Takie metraże znajdują się w ofercie Planet-Bud Development Sp. z o.o. Ponadto oferujemy domy i mieszkania o powierzchni 75 m2, 100m2, 115m2  oraz większe. Mieszkania o powierzchni 50 m2 z ogródkiem oraz możliwością adaptacji poddasza ( dodatkowe 15m2) sprzedawane są już za 280 tys. zł – w przypadku IV etapu osiedla Kwiatowego.

Dlaczego warto zainwestować w mieszkania Planet-Bud Development w Zalasewie? 

Lokale jednokondygnacyjne zlokalizowane na parterze lub piętrze to prawdziwy komfort. Składające się z praktycznego salonu z aneksem kuchennym, dwóch pokojów, łazienką i wyjściem na taras lub balkonem, usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających klientów. Do tego możliwość zagospodarowania poddasza pozwala uzyskać dodatkową powierzchnię użytkową. Inwestycja w takie nieruchomości ma największe szanse na powodzenie – mieszkańcy będą mieli do dyspozycji jeszcze ogródek i dwa miejsca parkingowe. 

Zyski z inwestycji w nieruchomość są zdecydowanie wyższe niż z lokat, a w porównaniu do na przykład papierów wartościowych, są bezpieczniejsze. 

Podstawą każdego najmu jest dobrze sformułowana umowa. Ogromnie ważna jest znajomość przepisów prawa i przestrzeganie zapisów przez obie strony. Warto się zaznajomić z przykładową wersją umowy najmu do pobrania oraz protokołem zdawczo-odbiorczym. 

Jeżeli jesteś zainteresowany / zainteresowana zakupem nieruchomości pod wynajem, skontaktuj się z naszym biurem sprzedaży.