porozmawiaj z naszym specjalistą.

Pierwszym krokiem jest spotkanie z naszym doradcą oraz prezentacja lokalu. Na spotkaniu omówimy wszystkie szczegóły związane z realizowanymi inwestycjami.

Przedstawimy atuty osiedla i jego lokalizacji oraz skupimy się na Twoim wymarzonym domu. Chętnie odwiedzimy budowę razem z Tobą w celu przedstawienia postępów.

Jeżeli dom przypadnie Ci do gustu, możemy dokonać kilkudniowej niezobowiązującej oraz bezpłatnej rezerwacji.

Podpisz umowę rezerwacyjną.

Gdy masz już wybrany swój wymarzony dom, jesteś po prezentacji lokalu i wizycie na budowie, możesz przejść do drugiego kroku związanego z zakupem nieruchomości. Podpisanie umowy rezerwacyjnej z naszym doradcą oraz wpłata opłaty rezerwacyjnej.

Umowa rezerwacyjna jest podpisywana w naszym biurze i poprzedza umowy podpisywane w formie aktu notarialnego – czyli umowę deweloperską (przedwstępną) oraz przyrzeczoną.

Podpisanie rezerwacji stanowi o wyłączeniu wybranego domu ze sprzedaży i pozwala na swobodne załatwienie wszystkich spraw związanych z dalszym procesem zakupu.

W umowie rezerwacyjnej przewidujemy obowiązek wpłaty tzw. opłaty rezerwacyjnej, zazwyczaj w wysokości 2000 zł, która po zawarciu umowy deweloperskiej (przedwstępnej) może zostać zaliczona na poczet ceny za dom.

POZWÓL, ŻE CI POMOŻEMY.

Za Tobą są już pierwsze dwa kroki w drodze do zakupu wymarzonego domu. Jesteś po podpisaniu umowy rezerwacyjnej, zatem pora na krok trzeci, czyli rozpoczęcie procesu kredytowego. Jeżeli jesteś klientem gotówkowym – możesz ominąć ten krok i przejść od razu do kroku numer 4.

Całą procedurę, która prowadzi do uzyskania kredytu hipotecznego możesz przejść samodzielnie. Rekomendujemy jednak pomoc naszych doświadczonych doradców finansowych.

Zanim zaczniesz proces kredytowy:

  • Pamiętaj, aby sprawdzić swoją zdolność oraz zweryfikować swoją historię kredytową w BIK. 
  • Skompletuj wraz z doradcą wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do złożenia wniosku kredytowego. Jednym z kluczowych dokumentów będzie zawarta umowa przedwstępna, którą opiszemy w kroku numer 4.
  • Banki sprawdzą zarówno Twoje finanse, jak i zweryfikują wybraną nieruchomość. Cały proces decyzyjny może trwać nawet kilka tygodni.

Dzięki pomocy profesjonalnych doradców kredytowych, sprawnie przejdziesz całą procedurę, zaoszczędzisz sporo czasu oraz otrzymasz najkorzystniejszą ofertę kredytową.

Podpisz umowę deweloperską.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy deweloperskiej. Na jej podstawie deweloper zobowiązuje się do ustanowienia lub przeniesienia na nabywcę po zakończeniu przedsięwzięcia deweloperskiego prawa do odrębnej własności lokalu mieszkalnego. Umowa jest zawierana w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności.

  • Nie jest zwykłą umową przedwstępną, gdyż ustawa deweloperska ściśle określa, jakie powinna zawierać elementy. Brak jakiegokolwiek z nich daje kupującemu prawo do odstąpienia od umowy.
  • Zawierana jest wtedy, kiedy przedmiot umowy nie został jeszcze wybudowany, często budowa jest w bardzo wczesnej fazie, dlatego musi ona szczegółowo opisywać cechy lokalu i warunki nabycia jego własności.
  • Koszt umowy ponoszą kupujący i deweloper po połowie.
  • Po jej podpisaniu następuje zapłata za lokal według uzgodnionych w umowie deweloperskich warunków.
  • Umowa wywołuje skutek w postaci wpisu roszczenia o wybudowanie w księdze wieczystej.
Dostosuj wnętrze domu do własnych potrzeb.

W zależności od stopnia zaawansowania prac umożliwiamy naszym klientom wprowadzenie indywidualnych zmian. Możemy zmienić projekt elektryki, podejść wodno – kanalizacyjnych, umiejscowienia kaloryferów czy nawet ścian działowych. Jeśli instalacje nie zostały wykonane, a zmiana dotyczy tylko wskazania nowego miejsca, możemy to zrobić bezpłatnie.

buduj rodzinną atmosferę.

Jest to proces przekazania wybudowanego domu jego nabywcom. Przed odbiorem należy sprawdzić czy lokal nie ma wad. Jeśli zostaną one zauważone,  zostaną wpisane do protokołu zdawczo – odbiorczego oraz będą usunięte. Jeśli się na tym nie znasz – rekomendujemy skorzystanie z pomocy osób trzecich bądź firm zewnętrznych.

Podpisz umowę przyrzeczoną.

Umowa przyrzeczona to ostatnia formalna kwestia, którą strona kupująca oraz sprzedająca zobligowana jest uregulować w obecności notariusza. Z momentem jej podpisania wszystkie prawa i obowiązki związane z lokalem mieszkalnym przechodzą na kupującego. Treść umowy ostatecznej jest powiązana z treścią umowy deweloperskiej.

   Śledź nas