W rozmowie o lokalnym rynku deweloperskim

Jak wygląda lokalny rynek deweloperski, co nowego w Planetbud Development oraz jakie mamy plany na przyszłość. O tym wszystkim w rozmowie  z Justyną Ciesielką oraz Weroniką Potarzycką – Suszką z działu sprzedaży Planetbud Development. Zapraszamy do lektury.

Jak wygląda zainteresowanie Państwa ofertą? Dużo się mówi o tym, że rynek deweloperski hamuje. 

  • Weronika Potarzycka-Suszka: Trudno nam się odnieść do tego stwierdzenia, a jeszcze trudniej nam się z nim utożsamić. Od początku swojej działalności Planetbud Development jako firma przykłada bardzo dużą wagę do wyboru lokalizacji realizowanych inwestycji. Niejednokrotnie wybór gruntu oraz analiza wszystkich czynników, które stanowią o jego doskonałym usytuowaniu to najbardziej wymagający oraz pracochłonny element procesu inwestycyjnego. Ale dzięki temu, że bardzo precyzyjnie podchodzimy do wyboru naszych lokalizacji, nie obawiamy się o potencjalnych zainteresowanych.
  • Justyna Ciesielka: Co warto podkreślić, to fakt, iż sami nasi pracownicy oraz ich rodziny decydują się na zakup domów i mieszkań właśnie w Planetbud Development. Jesteśmy częścią wspólnoty, rozmawiamy, pytamy i słuchamy. Dzięki temu wiemy, czego nasi mieszkańcy oczekują, jakie udogodnienia są dla nich ważne oraz jakie czynniki decydują o zakupie nieruchomości.  
  • WPS: Ponadto w ostatnim czasie bardzo spadły stopy procentowe i trzymanie pięniędzy na lokacie czy w obligacjach przestało się kalkulować. Mamy sporo klientów, którzy kupują u nas więcej niż jedną nieruchomość – celem inwestycji swojego kapitału.
  • JC: Dokładnie. Nasze inwestycje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, dzięki czemu możemy sprawnie realizować kolejne etapy oraz budować kolejne inwestycje – a tych w najbliższym czasie nie zabraknie.

Kolejne inwestycje? Czym nas zaskoczy Planetbud Development?

  • JC: W tej chwili w mamy zakończoną sprzedaż IV etapu naszej flagowej inwestycji, czyli Osiedla Kwiatowego. Ruszamy z zapisami oraz przedsprzedażą V etapu. Prace budowlane rozpoczniemy już w najbliższym czasie. Do sprzedaży trafi 16 lokali o powierzchni 50 m2. Oddanie przewidujemy na wrzesień 2021 roku.
  • WPS: W Gruszczynie realizujemy Osiedle Na Wzgórzu. W tej chwili oferujemy 3 metraże – 113,135 oraz 150 m2 na działkach o powierzchni nawet 550 m2. Jesienią od strony ulicy Katarzyńskiej wystartujemy z budową mniejszych lokali. Naszą ofertę uzupełnimy o domy o powierzchni 75 i 91 m2. Prace budowlane będziemy rozpoczynali we wrześniu. Takich metraży w Gruszczynie brakuje, a mamy silne sygnały z rynku, że jest na nie spore zapotrzebowanie. Do oferty sprzedaży trafi 16 domów z ogródkami oraz dwoma miejscami postojowymi. 
  • JC: Jesień będzie dla nas bardzo intensywna. Na granicy Zalasewa oraz Kruszewni rozpoczniemy prace budowlane związane z naszą najnowszą inwestycją – osiedlem Nowy Izabelin. To projekt mieszkaniowy o charakterze wielorodzinnym. Będziemy oferować nowoczesne mieszkania o powierzchni już od 25 m2możliwością łączenia sąsiadujących lokali. To absolutna nowość na lokalnym rynku. W ramach I etapu wybudujemy dwa budynki mieszkalne z podziemną halą garażową oraz parkingiem naziemnym. Docelowo całe osiedle będzie liczyło 5 budynków. Ta inwestycja wpisuje się doskonale w nasze portfolio, uzupełniając przy tym ofertę o mniejsze metraże oraz jest konsekwentną realizacją obranej przez nas strategii – nie konkurujemy z ofertą miejską, chcemy być deweloperem pierwszego wyboru dla wszystkich chcących mieszkać poza miastem. 
  • WPS: Już niebawem poinformujemy o przedsprzedaży!

A jak wygląda proces sprzedaży w tej chwili oraz budowa realizowanych inwestycji. Czy przyszli mieszkańcy będą musieli się liczyć z jakimiś opóźnieniami?

  • JC: Pracownicy biura sprzedaży pracowali przez pewien czas w trybie zdalnym, pełniąc jednocześnie dyżury w naszym biurze. Jednakże zdalna praca biura, nie wiązała się w żaden sposób ze wstrzymaniem czy zawieszeniem prac budowlanych, w związku z czym nie przewidujemy żadnych opóźnień. Prace realizujemy planowo. Nasze ekipy budowlane pracują, przestrzegając wszystkich wytycznych, związanych z reżimem sanitarnym, czego gwarantem są nasi kierownicy budowy.
  • WPS: Co ciekawe, praca zdalna w żaden sposób nie wpłynęła na dynamikę sprzedaży. Nasi klienci mogą się z nami kontaktować standardowymi metodami, czyli telefonicznie i mailowo. Oprócz tych sposobów doskonale sprawdza się wykorzystywany przez nas już od ponad 1,5 roku czat na stronie internetowej. Duża część klientów wykorzystuje także jako kanał kontaktu social media. W zakresie rezerwacji samych lokali – nasi klienci mają możliwość korzystania z aplikacji do rezerwacji domów online już od dawna. Sam proces sprzedaży oraz wizyty na budowie są realizowane w standardowym trybie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.