Planetbud sponsorem głównym Dożynek 2019 w Zalasewie!

dożynki zalasewo

Barwny korowód otworzył tegoroczne Gminne Dożynki w Zalasewie. Po raz kolejny Planetbud Development miał okazję być ich honorowym sponsorem głównym.

Impreza odbyła się 24 sierpnia 2019 roku przy ulicy Kórnickiej 220. Przeznaczona była dla wszystkich mieszańców gminy i nie tylko. Rodzinny festyn został połączony z obrzędami dożynkowymi oraz występami artystycznymi. Święto plonów rozpoczęło się polową mszą świętą o godzinie 15:00 w świetlicy. Następnie ulicami wsi przeszedł barwny korowód wprowadzający wieńce dożynkowe. O godzinie 16:00 na scenie wystąpił Zespół Tańca Ludowego Poligrodzianie – Folk Dance Ensemble. Artyści w przepiękny sposób rozpoczęli dożynkową zabawę.

Następnym punktem programu był występ Zespołu Regionalnego Olszyna, który kultywuje tradycje i obrzędy regionalne. Tuż po nich swoim wokalem umiliła nam czas Małgorzata Główka wraz z zespołem CamaSutra.
W międzyczasie mieszkańcy Zalasewa częstowali przybyłych pyszną, sycącą grochówką. Odwiedzić można było również stoisko wyrobów regionalnych LGD “Trakt Piastów”. Oczywiście nie zapomnieliśmy o najmłodszych! Dzieciaki w najlepsze szalały na dmuchanym placu zabaw. Firma SZPOT przygotowała Miasteczko Samochodowe, które z chęcią odwiedzali miłośnicy motoryzacji.

Z godziny na godzinę emocje rosły, a na boisku sportowym było coraz tłoczniej. O godzinie 19:00 wystąpił wokalista, kompozytor oraz perkusista Jan Zieliński z kultową piosenką grupy „Daj mi tę noc”. O 20:00 w taneczny nastrój wprowadziła nas Sekcja Tańca Ośrodka Kultury. Spore emocje wzbudził koncert włoskiego gwiazdora Francesco Napoli. Muzyk dostarczył dużej dawki dobrego humoru.
O 21:30 rozpoczęliśmy taneczne szaleństwo z mc party radiem LIVE, imprezę Dożynkową zakończył DJ Thomas. Zabawa trwała do późnych godzin tej gorącej nocy.

Jako lokalna firma z chęcią wspieramy imprezy ze Swarzędza i jego okolic. Serdecznie dziękujemy Władzom Miasta i Gminy Swarzędz oraz Radzie Sołeckiej Zalasewa za współpracę i zaufanie. Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za włożenie serca w przygotowania, piękne zdobienia i poczęstunek. Do następnego razu!